Zapraszamy na nową stronę www

Nowa strona internetowa klubu jest już gotowa. Zapraszamy pod adres www.odraopole.pl

To była Wielka Sobota przy Oleskiej

W Wielką Sobotę do Opola przyjechała Siarka Tarnobrzeg, która okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Bilety na Siarkę już w sprzedaży

26. kolejka przed nami! W klubowym sekretariacie można już kupić bilety na mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Historyczny wynik Odry w Rybniku!

Odra Opole pokonując ROW 1964 Rybnik ustanowiła historyczny wynik w meczu wyjazdowym.

Dawid Wolny rozdawał odblaski

Dawid Wolny jako przedstawiciel Odry Opole, w ramach kampanii odblaskowi.pl rozdawał dzisiaj opaski odblaskowe w PSP nr 24 w Opolu Groszowicach.

Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

Odra Opole została Ambasadorem kampanii społecznej Odblaskowi.pl!

Bilety na Legionovię już dostępne!

24. kolejka przed nami! Dostępne są już bilety na sobotnie spotkanie ligowe z Legionovią.

 • Zapraszamy na nową stronę www

  środa, 19, kwietnia 2017 10:33

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • To była Wielka Sobota przy Oleskiej

  sobota, 15, kwietnia 2017 19:20

  Opublikowane w dziale Relacje

 • Bilety na Siarkę już w sprzedaży

  wtorek, 11, kwietnia 2017 08:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Historyczny wynik Odry w Rybniku!

  piątek, 07, kwietnia 2017 21:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Dawid Wolny rozdawał odblaski

  środa, 05, kwietnia 2017 20:55

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Odra Opole wspiera Odblaskowi.pl

  wtorek, 04, kwietnia 2017 16:25

  Opublikowane w dziale Aktualności

 • Bilety na Legionovię już dostępne!

  wtorek, 28, marca 2017 10:08

  Opublikowane w dziale Aktualności

Historyczny wynik Odry w Rybniku!

Odra Opole pokonując ROW 1964 Rybnik ustanowiła historyczny wynik w meczu wyjazdowym.

Odra Opole po dwóch meczach bez zwycięstwa rozpoczęła to spotkanie z wielkim animuszem i dominowała od samego początku. Już w 7. minucie wynik meczu otworzył powracający do składu po kontuzji Waldemar Gancarczyk. Gol padł po pięknym strzale z dystansu i asyście Marka Gancarczyka.
 
Ataki Odry nie ustawały. W 32. minucie faulowany w polu karnym był Gabriel Nowak. Jedenastkę na gola zamienił ponownie Waldemar Gancarczyk i w Rybniku było już 2:0. Dziesięć minut później było już 3:0 za sprawą... Waldka Gancarczyka! Pomocnik Odry strzałem z dystansu po raz trzeci tego wieczora pokonał bramkarza gospodarzy.
 
Do przerwy Odra prowadziła 3:0. Takiego wyniku nie spodziewali się chyba nawet najwięksi optymiści. ROW też miał swoje okazje, najczęściej strzelając z dystansu, ale były to na ogół niegroźne sytuacje.
 
W drugiej połowie zawodnicy Jana Furlepy nie zamierzali spocząć na laurach. Odra kontrolowała mecz i wiadome już było, że nie skończy się na trzech bramkach. Kolejnego, czwartego już gola zdobył Szymon Skrzypczak, który będąc sam na sam z bramkarzem, ograł go i trafił do pustej bramki.
 
Kilka minut później Skrzypczak ponownie wpisał się na listę strzelców. Błąd popełnił obrońca ROWu, który zagrał do Skrzypczaka, a ten po raz kolejny wykorzystał sytuację sam na sam.
 
Odra do końca walczyła o kolejne bramki, a ROW przede wszystkim się bronił, choć sam też próbował się odgryźć. W jednej z sytuacji Tobiasz Weinzettel musiał wykazać się nie lada umiejętnościami. Innym razem drużyna z Rybnika miała sytuację sam na sam, ale zawodnik ROWu przestrzelił.
 
W końcówce spotkania ROW dobił Marcin Stasiowski, który pojawił się na boisku w drugiej części spotkania.
 
Trzeba podkreślić, że Odrę w Rybniku wspierała grupa ok. 100 kibiców z Opola, co bez wątpienia pomogło "niebiesko-czerwonym".
 
Przeżyliśmy niesamowity wieczór w Rybniku! Wszyscy liczyliśmy na odrodzenie po dwóch meczach bez zwycięstwa, ale takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie spodziewał. Hat-trick powracającego do składu po kontuzji Waldemara Gancarczyka całkowicie odebrał gospodarzom ochotę do gry. Dwa trafienia dołożył Szymon Skrzypczak, jedno Marcin Stasiowski i mamy najwyższe w historii zwycięstwo na wyjeździe! Odra grała pewnie we wszystkich formacjach i pokazała, że drzemie w niej ogromny potencjał. Po remisie w meczu Radomiak – Raków mamy lidera, w Opolu mamy LIDERA! Brawo Odra!
 
---
 
Wypowiedzi pomeczowe:
 
Tobiasz Weinzettel: - Przyjechaliśmy do Rybnika po 3. punkty i nic więcej nas nie interesowało. Wyszliśmy na gospodarzy bardzo agresywnie i bardzo skoncentrowani. To przyniosło nam oczekiwany rezultat. Bardzo się cieszę, że w końcu zagraliśmy na zero z tyłu.
 
Tomasz Wepa: - Takiego wyniku się nie spodziewaliśmy, ale mówiliśmy sobie przed meczem, że przydałoby się zdecydowanie wygrać, aby podbudować morale zespołu. W końcu zagraliśmy na swoim poziomie. Boisko w Rybniku było kapitalnie przygotowane, dzięki czemu mogliśmy pokazać swoje atuty. Wkraczamy teraz w decydującą fazę sezonu. Dziękujemy naszym kibicom za doping, ponieważ był nam bardzo potrzebny.
 
Waldemar Gancarczyk: - Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Widać było tą sportową złość po dwóch niepowodzeniach. Wyszliśmy wysoko i agresywnie na przeciwnika, dzięki czemu udało się szybko strzelić bramki. Cieszę się, że po przerwie spowodowanej kontuzją zdobyłem hat-trick, ale najważniejsze jest zwycięstwo i dobra postawa zespołu. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż zagraliśmy na zero z tyłu.
 
Szymon Skrzypczak: - Po ostatnich dwóch spotkaniach nie byliśmy zadowoleni z naszej postawy, ale tak jest piłka i trzeba być przygotowanym na takie sytuacje. Po takich meczach ważny jest charakter drużyny i dzisiaj pokazaliśmy, że wróciliśmy na dobre tory. Zagraliśmy dobre zawody, a ja indywidualnie również jestem zadowolony, że dorzuciłem kolejne dwie bramki w barwach Odry. Napastnik żyje z podań i dzisiaj, gdy tylko miałem okazje, to musiałem je wykorzystać, ponieważ ja sam i cały zespół tego ode mnie wymaga.
 
Z piłkarzami rozmawiał: Sebastian Bergiel
 

 


 

         Juniorzy                                                               Rezerwy                                  Młodzież

                      

         Rozmowy                                                                         Relacje                                                                                      Kolejki   

                  

     Public Relations                                             Media                                                                                            Historia

                  

 

 

 

 

Partnerzy Odry! Dziękujemy!

Najbliższy mecz ligowy Odry!

1% podatku dla Odry Opole

Karnety już w sprzedaży!

Odra w Bytomiu

Dołącz do Akademii Odry!

Poprzedni mecz ligowy

sobota 15 kwietnia, 2017 15:00
 
Odra Opole 4 : 3 Siarka Tarnobrzeg

Tabela II ligi sezon 2016/2017

Odra Opole na Facebooku!

 

Wyszukaj na stronie klubowej

SPONSORZY I PATRONI MEDIALNI 2016/2017

 

PIERWSZA DRUŻYNA 2016/2017

 

AKADEMIA ODRY OPOLE

 

FUTSAL KLUB ODRA OPOLE

Kontakt

"OKS Odra" Opole

ul. Oleska 51
45-231 Opole
tel/faks: 077 455 15 05
REGON: 160256630
NIP: 754-29-75-457
klub@oksodraopole.pl