Nasza Klasa to upadająca legenda polskich społecznościowych serwisów

To się dzieje na naszych oczach

Mija już ponad dziesięć lat, od kiedy serwis społecznościowy nasz rodziny Nasza Klasa święcił czas swojego jakby nie było największego triumfu. Co więcej przy tej fali popularności rokuje ogromną nadzieję na przyszłość. Okazał się jednak niestety całkiem inaczej. Śmiało możemy powiedzieć, że z każdym rokiem było już jedynie gorzej. W latach na przełomie 2008 oraz 2009 miał miejsce prawdziwy okres kulminacyjny tego właśnie portalu. Ta nagła spadkowa tendencja po dzisiejszy dzień zastanawia oraz w pewien sposób także nasuwa cały szereg pytań.

Na pewno najważniejszym pytaniem jest dlaczego Nasza Klasa, w relatywnie krótkim czasie straciła w zasadzie całą rzeszę użytkowników? Właściwie o skali tego regresu poświadczy najlepiej fakt, że już w roku 2010 jej popularność była całkiem w odwrocie. Z kolei liczba kont aktywnych zaczęła spadać w zasadzie lawinowo, przy tym powodując największy upadek społecznościowego serwisu w historii polskiego Internetu. Zatem zważając na okoliczności w jakich nastąpiło to, jest to sytuacja w pewnym sensie precedensowa, która budzi do tej pory liczne kontrowersje. Ale jednak, aby móc czynniki przeanalizować, które proces stagnacji Naszej Klasy zapoczątkowały, należy się cofnąć aż do momentu jej założenia.

Chyba każdy z nas miał konto na portalu Nasza Klasa, a czy mamy w dalszym ciągu? Odpowiedzmy sobie sami na to pytanie. Pewnie już nie korzystamy z tego portalu.