Telewizja przyszłości

Jeszcze do niedawna sieci telewizyjne dopiero zaczynały udostępniać pełne odcinki seriali online i tylko dla ich abonentów. To była okazja, aby nadrobić zaległości w ostatnich programach, które przegapiliśmy. Jakość strumienia była często niska i opóźniona, a sama usługa nie zachęcała do korzystania. Dziś wszystko się zmieniło. Powstały telewizje internetowe, które pozwalają nam oglądać filmy online, gdzie chcemy i kiedy chcemy.

Telewizja w sieci

Obecnie działa przynajmniej kilkadziesiąt stron i stacji telewizyjnych przesyłających strumieniowo pełne odcinki swoich programów online za pomocą odtwarzaczy multimedialnych najwyższej jakości. Wiele z nich ma nawet aplikacje mobilne do oglądania na telefonie lub tablecie. Najlepsze jest to, że wszystko jest bezpłatne – obsługiwane przez znacznie mniej reklam. Pewnie wielu z was zapyta, gdzie tkwi haczyk? Jak mogę uzyskać tak kosztowną usługę, jak telewizja za darmo, bez łamania prawa? Nie ma żadnego haczyka – oglądanie telewizji w Internecie jest w 100% darmowe, legalne i wspiera twórców treści. Lwia część przychodów głównych sieci i nadawców telewizyjnych pochodzi ze sprzedaży reklam, a nie od dostawców telewizji kablowej lub satelitarnej. Dostawcy często płacą opłatę licencyjną za prawa do nadawania tych sieci za pośrednictwem swoich usług, ale to nic w porównaniu do przychodów z reklam. Więc sieci telewizyjne chcą udostępniać swoje programy jak największej liczbie odbiorców, używając dowolnego medium, aby jeszcze bardziej zwiększyć przychody. Internet i nowoczesne szybkie połączenia pozwoliły im uwolnić się od korzystania z infrastruktury innych osób do nadawania treści.

Plusy i minusy telewizji internetowej

Przede wszystkim jest w wielu przypadkach całkowicie darmowa i legalna, a nawet kiedy musisz zapłacić niewielki abonament, to jest to dużo mniej, niż wynosi pakiet w telewizji kablowej. Co więcej – oglądaj programy według własnego harmonogramu, a nie harmonogramu telewizora. Wstrzymaj, uruchom ponownie, przewiń do tyłu i szybko do przodu, każdy film, jak chcesz (nie wymaga PVR). Czasami dostępne są całe sezony lub poprzednie sezony seriali. To krótsze i często rzadsze przerwy reklamowe. Filmy online są często dostępne w jakości HD 720p lub 1080p. Niektóre sieci mają nawet dostępne filmy dla telewizji lub inne filmy. Pamiętaj jedynie, że nawet z odpowiednim pilotem HTPC i dobrym oprogramowaniem – kontrola telewizji internetowej jest nieco trudniejsza.

Aby właściwie wybrać telewizję internetową, musisz zwrócić uwagę na kilka czynników. Jest to:

  • Wybór – czy oferują dobrą liczbę programów z pełnymi odcinkami.
  • Użyteczność – jak łatwa jest obsługa strony i odtwarzacza wideo.
  • Odblokowane – pełne odcinki są dostępne dla wszystkich widzów czy tylko tych z kablówką / satelitą.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich tych dodatkowych treści, wystarczy dobry serwer proxy lub usługa VPN. Spowoduje to zmianę lokalizacji, z której wygląda połączenie, umożliwiając ominięcie regionalnych ograniczeń. Na początek wystarczy komputer z Internetem, który może przesyłać strumieniowo wideo. Jednak jeszcze lepszym rozwiązaniem jest przeniesienie obrazu z sieci do telewizora. Aby to uczynić, wystarczy ci zwykły kabel HDMI.