Wilkołak – wojna, która nigdy się nie kończy

“Wilkołak” to niezwykle fascynujący obraz stworzony przez polskiego reżysera Adriana Panka. Dramat psychologiczny usytuowany w czasach powojennych połączony w tej produkcji z horrorem to mieszanka, która sprawdza się naprawdę dobrze. Rzadko możemy obserwować takie eksperymenty w polskim kinie, dlatego “Wilkołak” staje się jeszcze bardziej wartościowy pod tym względem. Fani kina zdecydowanie powinni skorzystać z okazji i obejrzeć film Panka, co jest teraz wyjątkowo proste. Obraz ten jest bowiem dostępny legalnie w telewizji internetowej. Nie ma zatem żadnych wymówek!

Dzieci kontra wilkołak

Opowieść przedstawiana widzom w filmie “Wilkołak” rozpoczyna się w lecie 1945 roku, niedługo po zakończeniu wojny i opuszczeniu naszego kraju przez wojska niemieckie. Z obozu koncentracyjnego Gross-Rosen udaje się wyzwolić grupę ocalałych cudem dzieci, dla których utworzony zostaje prowizoryczny sierociniec. Znajduje się on w opuszczonym pałacu otoczonym przez lasy. Mimo, iż panują tam dość trudne warunki, budynek ten daje dzieciom schronienie i dach nad głową, których tak bardzo potrzebują. Dzięki temu, pod okiem swoich opiekunek Jadwigi i Hanki mogą powoli radzić sobie ze swoimi wojennymi traumami. Niestety spokój nie trwa zbyt długo.

Wkrótce po okolicy zaczynają grasować zdziczałe i wygłodniałe wilczury, które w poszukiwaniu pożywienia są w stanie zrobić wszystko. Tym bardziej, iż są to zwierzęta wypuszczone przez Niemców z obozu tuż przed jego wyzwoleniem. Zostały one więc wyszkolone do atakowania więźniów. Tym samym zaczyna się trudna walka mieszkańców sierocińca z bestiami, które w pewnym sensie są cieniem ich wojennych przeżyć. W dzieciach na nowo musi zostać obudzony instynkt przetrwania, który może pomóc im przetrwać tę walkę. Kto jednak okaże się ostatecznym zwycięzcą? Dzieci czy wilkołak?

“Wilkołak” – oglądaj film Adriana Panka online

Adrian Panek jest autorem scenariusza i reżyserem tego oryginalnego obrazu. Niewiele jest w polskim kinie filmów łączących w sobie horror i dramat, które osadzono w czasach wojny, tak ważnych dla naszego narodu. Efekt końcowy jest jednak naprawdę dobry. W filmie mnóstwo jest przenośni oraz odniesień do literatury, co niejako zmusza widzów do tworzenia swoich własnych interpretacji pojawiających się na ekranie obrazów. Pomagają nam w tym zresztą świetne zdjęcia autorstwa Dominka Danilczyka, który doskonale poradził się z momentami wartką akcją.

Oczywiście “Wilkołak” to również fantastyczne popisy aktorskie dziecięcych bohaterów filmu. Mali artyści stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu łatwiej jest nam zrozumieć emocje towarzyszące poszczególnym postaciom. W role opiekunek wcieliły się Danuta Stenka oraz młodziutka Sonia Mietielica, które również pokazały na ekranie na co je stać. Jeśli więc wciąż szukasz filmu na wieczorny seans z nutką grozy, włącz telewizję internetową i daj szansę tej produkcji. “Wilkołak” z pewnością cię zaskoczy.